Agjencia Zhurnal.mk.

Guardiola i do vetëm më të mirët te Man City: Ylli i Serie A pritet të kalojë në Etihad

Manchester City ka vënë syrin te talenti i Napolit, Khvicha Kvaratskhelia. Sipas raportimeve nga Graeme Bailey në HITC, klubi anglez po konsideron seriozisht nënshkrimin e sulmuesit anësor gjatë afatit kalimtar të verës.

Algjeriani, i cili ka pasur një ecuri të jashtëzakonshme që nga ardhja e tij në Napoli në vitin 2022, ka qenë një lojtar kyç në sezonin e kaluar, duke u shpallur kampion në Serie A.

Pavarësisht disa ulje-ngritjeve këtë sezon, Kvicha ka dëshmuar vlerën e tij me 16 gola në 37 paraqitje në të gjitha garat, duke përfshirë 10 gola dhe 6 asistime në Serinë A.

Paraqitja e tij ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve elitare evropiane, me Manchester Cityn që kohët e fundit ka dërguar skautët për të vlerësuar performancën e tij në Napoli.

Interesimi i Citizens për Kvaratskhelia ka kuptim duke pasur parasysh të ardhmen potencialisht të pasigurt të Jack Grealish në Etihad. Pep Guardiola, i njohur për vendosmërinë e tij në tregun e transferimeve, mund ta konsiderojë gjeorgjianin si një opsion për të forcuar skuadrën e tij.

Sidoqoftë, sigurimi i shërbimeve të Kvaratskhelia nuk do të jetë një detyrë e lehtë ose e lirë. Napoli kërkon rreth 100 milionë euro për lojtarin, një shumë e konsiderueshme për çdo klub.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky