Agjencia Zhurnal.mk.

Hasani pret në takim homologun Italian: Forcomë bashkëpunimin e shkëlqyer dypalësh

Ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani priti në takim këtë të premte (22 dhjetor) homologun italian, Antonion Tajani.

Përmes një postimi në rrjetin social X, ministri Hasani bëri me dije se gjatë takimit u diskutua rreth mënyrave për të forcuar bashkëpunimin e shkëlqyer mes palëve.

Mirëprita në mëngjes në Tiranë kolegun tim, Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani. Diskutuam mënyrat për të forcuar bashkëpunimin tonë të shkëlqyer dypalësh përpara takimeve të tij në Shqipëri sot“, shkruan ministri.

Ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani ndodhet për një vizitë zyrtare në Tiranë.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky