Agjencia Zhurnal.mk.

Honda do të fillojë shitjen e mini-furgonave elektrikë komercialë në pranverën e vitit 2024

Honda Motor Co tha të mërkurën se do të fillojë shitjen e furgonëve elektrikë komercialë, të përmasave mikro në pranverën e vitit 2024, si pjesë e përpjekjes së saj për të elektrizuar linjën e saj të automjeteve.

Prodhuesit japonezë të automjeteve po kthehen tek kamionët e vegjël komercialë si një mënyrë për t’i bërë automjetet elektrike me bateri (BEV) të njohura në vend, duke përdorur përmasat e veturave unike për vendin mes presionit për të ulur gjurmën e karbonit.

Furgoni elektrik i Honda-s, ka një distancë të synuar udhëtimi prej 200 kilometrave dhe po kërkon të vendosë çmimin në rreth 7,270 dollarë.

Modelet hibride benzinë-elektrike mbeten shumë më të njohura në Japoni dhe BEV-të përbënin vetëm 1 për qind të makinave të pasagjerëve të shitur në Japoni vitin e kaluar.

Related posts

Katër adoleshentë australianë vodhën një Maserati Grecale dhe një Porsche Macan – por gëzimi i tyre ishte jetëshkurtër

D V

Mbushës i ri për veturat elektrike: Shpejtësia dhe performanca e lartë!

D V

SHBA vendosi tarifa brutale ndaj Kinës – kjo është goditja më e fuqishme ndaj veturave elektrike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky