Agjencia Zhurnal.mk.

Ilir Demiri shkarkon drejtorin mjekësor të Klinikës së Toksikologjisë, Danil Petrevskin

Shkup, 14 maj – Ministri i Shëndetësisë, Ilir Demiri, ka shkarkuar nga detyra drejtorin mjekësor të klinikës së Toksikologjisë, Danil Petrevski. Lajmin e kanë ndarë punonjësit e Klinikës.

Punonjësit pretendojnë se drejtoresha ekonomike Besija Iljazi, pas vendimit të ISHSHS-së ka inkurajuar të vijnë në punë të njëmbëdhjetë punonjësit të cilëve u skadon kontrata më 31.12.2023.

Përveç kësaj, punonjësit pretendojnë se një nga arsyet për shkarkimin e Petrevskit është fyerja e pretenduar në baza etnike, për të cilën thonë se është porositur dhe kryer nga një gazetar i cili është paraqitur në klinikë në orën 02:00.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky