Agjencia Zhurnal.mk.

Ilire Dauti: Zonja nga Forina ka lindur më 1962 ende pa shtetës

Shkup, 29 korrik – Deputetja e Aleancës për Shqiptarët vazhdon me ngulm luftën për shtetësinë e shqiptarëve të cilët kanë probleme nga më të ndryshmet. Deputetja Dauti sot ka publikuar një rast ku një grua nga fshati Forinë e Gostivarit ka lindur në vitin 1962 dhe ende nuk ka nënshtetësi.

Një zonjë e lindur në vitin 1962, që nga mosha 3 vjeçare jeton në Forinë, por ende mbetet e ngujuar pa shtetësi dhe pa asnjë dokument personal

Posted by Ilire Dauti on Saturday, July 29, 2023

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky