Agjencia Zhurnal.mk.

Incident tek “Higjiena Komunale” në Shkup, kërcënohet dhe sulmohet një polic

Një incident është regjistruar brenda ambienteve të NP “Higjiena Komunale” në Shkup, ku dy qytetarë kishin ofenduar një polic e madje njëri prej tyre edhe e kishte sulmuar fizikisht. Policia ka ftuar në bisedë informative të dy personat dhe pas dokumentimit do të ngrejë kallëzim përkatës, përcjell Klan Maqedoni.

“Më datë 06.12.2022 në Komisariatin e Policisë Gazi Babë është zhvilluar një intervistë zyrtare me I.I dhe A.M.B. të dy nga Shkupi, pasi më herët në ambientet e NP “Higjiena Komunale” në lagjen Keramidnicë kanë kërcënuar dhe ofenduar një zyrtar policor, pas së cilës I.I e ka sulmuar fizikisht”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky