Agjencia Zhurnal.mk.

Izet Mexhiti për TV Sitel: VLEN do të ketë më së shumti vota shqiptare dhe deputetë shqiptarë më 8 maj

Shkup, 30 prill – Koalicioni VLEN do të ketë më së shumti vota shqiptare dhe deputetë shqiptarë në zgjedhjet e 8 majit, deklaroi z.Izet Mexhiti kryetar i Lëvizjes Demokratike në intervistën për lajmet qëndrore të televizionit Sitel.

‘Këtë fitore të thellë të VLEN-it po e paralajmëron edhe pregatitja e madhe e mërgatës për të votuar në këto zgjedhje dhe për të dërguar BDI-në në opozitë’, tha Mexhiti duke shtuar se kjo është shndërruar në kauzë dhe përfundimisht shqiptarët në Maqedoninë e Veriut të shpëtojnë nga BDI.

Mexhiti bëri me dije se partia e binomit Ahmeti-Grubi ikën në opozitë dhe kjo rrugë është e pakthyeshme.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky