Agjencia Zhurnal.mk.

“Jam 100% i bindur”, ylli i ri i Marokut nuk është penduar që i ka kthyer shpinën Spanjës

Pushimet ndërkombëtare zakonisht janë çështje mjaft të mërzitshme, por Brahim Diaz ka arritur ta bëjë këtë ‘pauzë’ mjaft interesante.

Pas një fillimi të karrierës së tij që e bëri të duket sikur talenti i tij i madh mund të rrëshqasë pak, ai ka gjetur vendin e tij si një opsion i rregullt i skuadrës në Real Madrid dhe ai është mjaft i impresionuar që vendimi i tij këtë javë për të zgjedhur Marokun në vend të Spanjës si Kombëtarja e tij ka bërë bujë në Iberi.

Intervista e tij me El Larguero e bëri të qartë se vendimi i tij është marrë dhe ai nuk është penduar.

“Unë kurrë nuk i kam bërë presion askujt që të luajë për Spanjën dhe nuk do ta bëja kurrë… Ndihem 100% spanjoll dhe 100% maroken… Nuk jam i sigurt [nëse do të festoja një gol kundër Spanjës] por mund t’ju them se jam 100 % i bindur për vendimin tim”, ka thënë fillimisht Diaz.

Mendimi i tij është i vendosur dhe ai tani do të shpresojë të vazhdojë të jetë një yll për Atlas Lions dhe jo një lojtar i rastësishëm për Spanjën. Duhet të jetë një vendim i vështirë nga ana e tij, por ai këmbëngul se nuk do të shikojë prapa me keqardhje.

“Vendimi është marrë. Nuk ka kuptim të mendosh për ‘çfarë mund të kishte qenë nëse…’. Nuk do të ndryshojë asgjë. Nuk po mendoja nëse Luis De La Fuente do të më telefononte kur mora këtë vendim”, përfundoi ylli i Real Madridit.

Le të shpresojmë që ai ta shfrytëzojë sa më shumë këtë zgjedhje dhe të bëhet një yll i vërtetë për ekipin kombëtar të paraardhësve të tij.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky