Agjencia Zhurnal.mk.

Jay-Z, do të investojë në një klub të Premier Ligës

Investimet në futboll janë rritur shumë në vitet e fundit dhe kryesisht janë sheikët ato që kanë ndryshuar tregun. Megjithatë, kjo nuk e tremb aspak reperin e njohur, Jay-Z i cili kërkon tashmë të jetë pjesë e futbollit europian. Këngëtari amerikan kërkon që të blejë aksionet e Totenhem dhe janë mediat angleze ato që e raportojnë diçka të tillë. Këngëtari 53-vjeçar ka pyetur për çmimin e klubit, teksa në treg vlera e Totenhem arrin në 2 miliardë paund.

Jay-Z do të ndihmohet në këtë mision nga investitorë amerikanë të cilët për 13 vite kanë investuar në klubin e Arsenalit. Mesa duket, projekti i Jay-Z i ka bindur më shumë dhe tashmë mund të ketë diskutime për aksionet e klubit. Jay-Z është investitor edhe në basketboll, aty ku ka aksione së bashku me Beyonce në klubin e Bruklin Nets.

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky