Agjencia Zhurnal.mk.

Jo Milanit dhe Bayernit, Lopetegui arrin marrëveshje me skuadrën londineze

Julen Lopetegui ishte shumë pranë Milanit, pasi ishte kandidati kryesor për ta marrë drejtimin e gjigantit italian.

Megjithatë trajneri spanjoll në fund refuzoi të marrë drejtimin e kuqezinjve, por ai pati ofertë edhe nga rekordmenët gjermanë Bayern Munich.

Njësoj si Milanin, Lopetegui ka refuzuar edhe Bayernin dhe karrierën do ta vazhdoj në elitën e futbollit anglez Ligën Premier.

Megjithatë trajneri spanjoll duket se paska pasur të tjera plane sa i përket skuadrës që dëshiron të drejtojë.

Mediet britanike raportojnë se Lopetegui do të nënshkruajë një kontratë dy vjeçare me West Ham United me vlerë 4 milionë euro në sezon plus bonuse, me opsionin për të zgjatur bashkëpunimin që do të aktivizohet nëse “Hammers” e mbyllin të paktën një nga dy sezonet në vendin e shtatë, pra në zona e Evropës.

Detajet përfundimtare mungojnë ende, mes palëve ka një akord, megjithatë kontrata nuk është firmosur ende.

Do të ishte një befasi e madhe nëse marrëveshja do të prishej, por gjithçka në lidhje me arritjen e akordit ka ndodhur në ditët e fundit.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky