Agjencia Zhurnal.mk.

Josa, kandidati kryesor për të marrë timonin e Dritës

Klubi i Futbollit, Drita nga sot është pa trajner, pasi Arsim Thaçi dha dorëheqje të parevokueshme gjatë ditës së sotme.

Klubi gjilanas tha se arsyeja e dorëheqjes së tij buron nga mosrezultatet në takimet e fundit.

Drita barazoi dje me Malishevën pa gola, ku zbriti nga pozita e parë në të dytën. Meqë Ballkani shënoi fitore ndaj Drenicës.

Siç merr vesh Klankosova.tv Mirel Josa është kandidati kryesor që mund ta pasojë Thaçin në Gjilan.

Josa pak ditë më parë është shkarkuar nga Vllaznia e Shkodrës, dhe është i lirë momentalisht.

Trajneri shqiptar ka drejtuar edhe më parë ekipe kosovare, si Prishtinën, ku arriti të fitojë dy herë Kupën e Kosovës.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky