Agjencia Zhurnal.mk.

Ka mundësi të fillojnë ndryshimet kushtetuese, pa u formuar Qeveria

Shkup, 9 maj – Aleksandar Kërzhalovski, në ClickPlus në TV21 ka vlerësuar se njëra nga opsionet për ndryshimet kushtetuese, është që ato të fillojnë pa u formuar qeveria, do të thotë brenda hapësirës kohore derisa konstituohet Kuvendi.

“Deri në fund të majit do të rikontruohet Kuvendi. Kurse deri në fund të qershorit dhe Qeveria. Kështu, në këtë periudhë, në mundësinë më të vogël, të fillojnë edhe ndryshimet kushtetuese sepse ato do të zgjasin 100 ditë”; tha Kërzhallovski.

Ai beson se as VLEN-i dhe as BDI-ja nuk do të vinin në situatë që për tre muaj të mos ketë Qeveri, që të miratohen ndryshimet kushtetuese dhe më pas të formojnë Qeverinë.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky