Agjencia Zhurnal.mk.

Karriera e Adelina Ismailit një tregim i qenies pa kompromis

Studimin e karrierës së divës Adelina Ismaili, aktualisht po e bëjn organizata e pavarur me mision mbrojtjen dhe ruajtjen e trashëgimisë kulturore të prekur nga konflikti CHwB Kosova, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Libri mban titullin “Një tregim i qenies pa kompromis”, nga Aurela Berila.

Me këtë rast ka reaguar edhe artistja e cila është shprehur e emocionuar për këtë vlerësim.

Adelina ka treguar se kopertina që mbanë libri është një fotografi e shkrepur në vitin 1996, ku ka qenë me maskën e UÇK – së.

“Jam pa koment. Karriera ime studim në nivel akademik”. ka shklruar ajo.

Image
Image

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky