Agjencia Zhurnal.mk.

Kasami: ASH-ja mund të shkojë me BDI-në, por votuesit mbeten me ne

Shkup, 23 dhjetor – Kreu i Lëvizjes Besa, parti kjo që është pjesë e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Bilall Kasami thotë se sondazhet e opozitës shqiptare tregojnë se pa marrë parasysh vendimin e Aleancës për Shqiptarët, votuesit e ASH-së do të votojnë opozitën shqiptare, respektivisht LEN-in me në krye me Afrim Gashin, Izet Mexhitin dhe Bilall Kasamin.

“Këtu është çështja edhe sa i përket votuesit të Aleancës dhe në të gjithë këto sondazhe del që votuesi i Aleancës me 2/3 është që të jetë në opozitë dhe me këto votues të Aleancës, raporti është 2 me 1 për LEN. Prandaj edhe një herë e shfrytëzoj rastin edhe sa i përket sondazheve, t’i bëjmë ftesë ASH-së, që sa më shpejtë të vendos të jetë aty ku është votuesi i saj, këtë e di më mirë vet lidershipi i ASH-së. Votuesi i ASH-së nuk shkon me BDI-në, ata mund të shkojnë por votuesi do të jetë me opozitën”, theksoi Kasami.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky