Agjencia Zhurnal.mk.

Këshilli Gjyqësor për ngjarjet në M-NAV: Gjykatat janë të lira të vendosin

Shkup, 9 janar – Gjyqtarët janë të pavarur në veprimet dhe vendimet e tyre, thonë nga Këshilli Gjyqësor për ngjarjet në M-NAV.

“Lidhur me reagimet e fundit publike për rastin M-NAV, Këshilli Gjyqësor informon opinionin se gjykatat janë të pavarura në veprimet dhe vendimet e tyre, dhe Këshilli Gjyqësor monitoron punën e gjykatave në kuadër të kompetencave të tij ligjore”, thonë nga Këshilli Gjyqësor.

Ky njoftim vjen pas furtunës së reagimeve, pasi prokuroria kërkoi masën e paraburgimit për personat e përfshirë në depërtimin në M-NAV, ku u sulmuan punonjësit, ndërsa në mesin e të dyshuarve është edhe Bekim Neziri, anëtar i BDI-së i cili në të kaluarën ka mbajtur pozita të larta në Maqedoni.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky