Agjencia Zhurnal.mk.

Këto janë përfitimet shëndetësore nga patatet

Patatet janë perime që rriten nën tokë dhe një ushqim kryesor në shumë familje.

Patatet janë relativisht të lira edhe në çmim, lehtë rriten dhe janë shumë të shëndetshme, njofton Klan Kosova.

Ne ju sjellim disa nga përfitimet shëndetësore që i marim nga patatet:

Përmbajnë shumë ushqyes

Të pasur me antioksidantë

Mund të përmirësojë nivelin e sheqerit në gjak

Mund të përmirësojë shëndetin e tretjes

Kanë pak yndyrë – mund të shtohen në dieta

Mund të ndihmojnë të humbni apo rregulloni peshën

Përveç se të shëndetshëm janë edhe të shijshëm dhe të përdorur në shumë receta.

Related posts

Ndalimi i kalorive në tërësi nuk është i domosdoshëm kur provoni të humbni peshë

D V

Fëmijët që hanë mëngjes mësojnë më mirë

D V

Gjashtë “truqe” si të humbni peshë pa duruar urie

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky