Agjencia Zhurnal.mk.

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Real Madrid vazhdoi rekordin e tij qind për qind në Ligën e Kampionëve këtë sezon me një fitore të shkëlqyer 4-2 ndaj Napolit në Santiago Bernabeu. Dy gola të vonshëm siguruan fitoren, i pari nga të cilët erdhi nga 19-vjeçari Nico Paz, i cili shënoi golin e tij të parë për klubin në këtë proces.

Paz hyri në ndeshje në pjesën e dytë me rezultatin e barabartë 2-2. Megjithatë, ishte ai që dëshmoi se ishte krijuesi i diferencës, duke gjuajtur nga jashtë zonës së penalltisë për t’i dhënë epërsinë Real Madridit.

Ishte një moment krenarie për Paz, i cili përshkroi emocionet e tij në një intervistë pas ndeshjes me Movistar+.

“Unë jam shumë i lumtur. Kjo është një ëndërr. Për një moment nuk mund ta besoja. Ndihem shumë i lumtur që kam ndihmuar ekipin”, ka thënë fillimisht Paz.

Paz zbuloi gjithashtu urimet që ka marrë nga grupi i Real Madridit për shënimin e golit të tij të parë për klubin.

“Shokët e mi të skuadrës në akademi më përgëzuan, ashtu si e gjithë skuadra. Ne jemi një grup i mrekullueshëm. Ancelotti më përgëzoi”, përfundoi 19-vjeçari.

Spanjolli ka mundësi të lërë gjurmë në skuadrën e Real Madridit për shkak të krizës së vazhdueshme të lëndimeve, dhe ai sigurisht që ka vulosur autoritetin e tij me atë gol kundër Napolit. Ai tani mund të shtyjë për të fituar një vend titullari kundër Granadës të shtunën. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky