Agjencia Zhurnal.mk.

Kompletohet përbërja e KSHZ-së, Abdush Demiri zgjidhet anëtar

Shkup, 28 shkurt – Kuvendi i Maqedonisë së Veriut, në kuadër të seancës së 145-të, sot pasdite, pa diskutim, votoi Abdush Demirin për anëtar të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ). Për vendimin votuan 90 deputetë, pa asnjë votë kundër apo abstenim.

Demiri është propozim për anëtar të KSHZ-së nga Lëvizja Besa, e cila është pjesë e koalicionit të partive opozitare shqiptare “VLEN”. Kandidati i dytë i cili ishte në garë Zulfi Adili u tërhoq, pasi Qeveria e emëroi drejtor të Agjencisë për Investime të Huaja me propozimin e Ziadin Selës nga Aleanca për Shqiptarët.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky