Agjencia Zhurnal.mk.

Kontingjenti i ri i ushtarëve turk të KFOR-it, fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë  

KFOR-i ka bërë të ditur se ka arritur në Kosovë një kontingjent i trupave turke.

Në njoftim bëhet e ditur se kontingjenti do t’i zëvendësojë një njësi të trupave italiane të dislokuara më parë.

KFOR-i në një postim në Facebook ka publikuar fotografi nga zbarkimi i tyre në Kosovë. /Telegrafi/

Turkish contingent has arrived in Kosovo, as part of the #NATO-led #KFOR mission. It will replace a unit of Italian…

Posted by NATO Kosovo Force – KFOR on Thursday, February 29, 2024

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky