Agjencia Zhurnal.mk.

Kosovari mori paratë që i gjeti tek bankomati, arrestohet dhe dëbohet nga Kroacia

Një rast i çuditshëm i ndodhi një 32-vjeçarit nga Kosova.

Ai po dyshohet se ka kryer një vjedhje të rrallë mbrëmjen e 28 janarit, në Kroaci.

Ngjarja ka ndodhur në Trgovacka Umag, raportojnë mediat kroate përcjell Klankosova.tv

Kosovari dyshohet se ka marrë qindra euro nga një bankomat, por kjo si shkak i pakujdesisë së një gruaje 31-vjeçare.

Gruaja nuk e kishte kryer deri në fund transaksionin.

Më saktësisht, ajo nuk e ka konfirmuar shumën e deponuar të parave, ndaj kartelat kanë mbetur në “gjumë”.

Burri nga Kosova u arrestua të premten nga policia kroate, pasi viktima e kishte denoncuar rastin në polici se i kishin humbur paratë.

32-vjeçari kishte tentuar ta kalonte kufirin me Serbinë.

“Policët gjatë punës operative në terren kanë zbuluar identitetin e autorit dhe kanë nisur kërkimin për të, dhe më 14 prill rreth orës 22:55 është arrestuar nga punonjësit e Policisë Vukovar-Srijem teksa ka tentuar të kalojë kufirin me Serbinë në pikën kufitare Bajakovë”, njoftoi policia kroate.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky