Agjencia Zhurnal.mk.

Kremlini dekreton rekrutimin e 150 mijë trupave të tjera

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka dekretuar atë që quhet rekrutimi i pranverës për qytetarë të moshës 18-30 vjeç nga të cilët përjashtohen ata që nuk janë në rezervë, që mbushën moshën 27 në fund të vitit 2023 dhe ata që janë 28 apo 29 vjeç.

Sipas dekretit rekrutimi do të vijojë në datat 1 prill-15 korrik 2024 me synim mobilizimin e 150 000 trupave.

Related posts

Atentat kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico dërgohet i plagosur në spital

Xh M

EEA: Ndryshimet klimatike po shndërrohen gjithnjë e më shumë kërcënim për shëndetin

Xh M

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky