Agjencia Zhurnal.mk.

Kryetari i Kuvendit të Arabisë Saudite, Muhamed AlSheikh në takim me Pendarovskin dhe me Xhaferin

Shkup, 10 janar – Një delegacion, i udhëhequr nga Abdullah Bin Muhamed AlSheikh, kryetar i Kuvendit të Mbretërisë së Arabisë Saudite – Mexhlisi Al Shura, sot do të realizojë takim me presidentin e shtetit, Stevo Pendarovski dhe me kryetarin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ndërsa pas takimit do të marrë pjesë në nënshkrimin e Librit të përshtypjeve.

Kryetari i Kuvendit të Mbretërisë së Arabisë Saudite, Muhamed AlSheikh në vend do të qëndrojë deri të premten.

Për shkak takimit të Muhamed AlSheikh në Shkup, nga dita e hënë, siç njoftuan nga MPB, deri të shtunën do të ketë regjim të ndryshuar të komunikacionit.

Me regjimin e veçantë, të cilin do ta zbatojë Njësia për siguri në komunikacionin rrugor, do të përfshihen rrugët në zonën e gjerë qendrore të qytetit të Shkupit.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky