Agjencia Zhurnal.mk.

Ky krahasim i kalorive do t’ju habisë

Blogerja britaneze, Lucy Mountain, në disa fotografi ka përzgjedhur ushqime “të shëndetshme” dhe disa të tjera “te dëmshme” për t’i krahasuar kaloritë e tyre.

Qëllimi saj është të ndryshojë mënyrën sesi njerëzit i shohin ushqimet dhe se mund të konsumojnë çfarë të duan në porcione të vogla.

healthy-unhealthy-food-calories-camparison-lucy-mountain-53
healthy-unhealthy-food-calories-camparison-lucy-mountain-54
healthy-unhealthy-food-calories-camparison-lucy-mountain-42
healthy-unhealthy-food-calories-camparison-lucy-mountain-43

Related posts

Ndalimi i kalorive në tërësi nuk është i domosdoshëm kur provoni të humbni peshë

D V

Fëmijët që hanë mëngjes mësojnë më mirë

D V

Gjashtë “truqe” si të humbni peshë pa duruar urie

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky