Agjencia Zhurnal.mk.

Lajçak takohet me Sarrazin, diskutojnë për të rejat e fundit në dialogun Kosovë-Serbi

E ENJTE

30 NËN 2023

Lajçak takohet me Sarrazin, diskutojnë për të rejat e fundit në dialogun Kosovë-Serbi

PRISHTINË | 30 NËN 2023 | 09:17 | Nga Ekonomia Online

I Dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka zhvilluar një takim me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Përmes një postimi në platformën X [ish-Twitter], Lajçak ka njoftuar se me Sarrazin kanë diskutuar për gjendjen në rajon dhe për procesin e dialogut.

“Ne krahasuam shënimet për zhvillimet e fundit në rajon dhe e përditësova atë për gjendjen në dialog. Ne do të vazhdojmë të qëndrojmë në kontakt të ngushtë”, shkroi ai.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky