Agjencia Zhurnal.mk.

Lejoi të kalonte një furgon që po vinte nga Shqipëria pa i përfillur rregullat – nisin hetimet ndaj zyrtarit policor

Është iniciuar rast “keqpërdorim i detyrës zyrtare” ndaj një zyrtari policor në pikë kalimin kufitar në Vërmicë.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, thuhet se policia gjatë kontrollimit të një furgoni që drejtohej nga një mashkull shtetas i Shqipërisë ka vërejtur se një zyrtar kompetent, i dyshuari m/k e ka lënë të vazhdojë në drejtim të Kosovës përkundër se kishte të ngarkuara një sasi të fidanëve të pemëve dhe luleve pa i përfillura rregullat.

Në konsultim me prokurorin furgoni dhe fidanët janë sekuestruar, ndërsa ndaj zyrtarit të dyshuar është inicuar rasti dhe janë njoftuar hetimet kompetente.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky