Agjencia Zhurnal.mk.

Liverpulli kërkon treshen e “ëndrrave” për mesfushën

Liverpulli po kalon një sezon katastrofik. Pasi mbeti jashtë Ligws sw Kampionwve, u eleminua nga “Carabao Cup” e “FA Cup”, tashmë “të kuqtë” e Jurgen Klop luftojnë vetëm për 1 biletë Evrope në kampionat, objektiv që duhet arrirë me patjetër nga një ekip i nivelit të tillë.

Mirëpo, bordin nuk mendon kështu dhe e quan sezonin “të mbaruar” e tashmë janë duke menduar për përforcimet e verës dhe reparti që pritet të forcohet më shumë është mesfusha, me Henderson, Fabinjo e Tiago që nuk e kanë më atë “shkëlqimin” e dikurshëm në fushën e blertë.

Sipas raportimeve të mediave britanike, “Të kuqtë” e Jurgen Klop kanë dalë nw vezhgim në Bundesliga, ku padyshim emri i parë në listën “e dëshirave” është Xhud Belingam, mirëpo vetëm pak ditë më parë tekniku gjerman, e konsidero thuajse të pamundur afrimin e talentit në merkaton e verës, kjo për shkak dhe të çmimit të lartë të lojtarit.

Kështu, Liverpulli ka kthyer “sytë” nga rivalët e Dortmundit, Bajern Munihut aty ku ka “piketuar”, talentin hollandez, Rajan Gravenberh. Një tjetër opsion për mesfushën e Liverpullit është dhe Nikolo Barella i Inter, por dhe Gavi, ku me këtë të fundit anglezët kanë mundësi për ta përfituar kartonin e talentit spanjoll me parametra zero.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky