Agjencia Zhurnal.mk.

Manchester United zgjatë bashkëpunimin me Adidas, do të fitojë 1 miliardë euro

Manchester United do të vazhdoj të vishet me markën gjigante gjermane Adidas së paku edhe 12 vite të tjera.

Marrëveshja aktuale mes Djajve të Kuq dhe Adidas përfundonte në verën e vitit 2025, por palët kanë arritur marrëveshje për zgjatjen e bashkëpunimit edhe për 10 vite të tjera.

Gjiganti anglez ka njoftuar se ka zgjatur edhe 10 vite të tjera bashkëpunimin me Adidasin dhe sipas kontratës së re klubi anglez do të arkëtojë rreth 1 miliardë euro.

Pronarët amerikanë po vlerësojnë ofertat e Sheikh Jassim bin Hamad Al Thani dhe të anglezit Jim Ratcliffe, derisa muaji gusht pritet të jetë vendimtar për shitjen e klubit.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky