Agjencia Zhurnal.mk.

Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia do të nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim zhvillimor ndërkombëtar

Shkup, 1 dhjetor – Maqedonia e Veriut dhe Sllovenia sot do të nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim zhvillimor ndërkombëtar për periudhën 2023-2024.

Memoradumin do ta nënshkruajnl zëvendës kryeministri për çështje evropiane, Bojan Mariçiq dhe zëvendës kryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Evropiane të Sllovenisë, Tanja Fajon.

Pas nënshkrimit të memorandumit, u paralajmërua konferencë për shtyp në Qeverinë e Maqedonisë së Veriut.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky