Agjencia Zhurnal.mk.

Mariçiq në takim rajonal ministror për Planin për rritje dhe samit rajonal të liderëve të Ballkanit Perëndimor në Malin e Zi

Shkup, 15 maj – Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq nga sot qëndron për vizitë dyditore në Kotor, ku do të marrë pjesë në takimin ministror rajonal të ministrave të Çështjeve Evropiane dhe Financave të Ballkanit Perëndimor kushtuar Planit për Rritje dhe do të jetë pjesë e deëegacionit të Samitit rajoal  të liderëve, njoftuan nga Sekretariati për Çështje Evropiane.

Takimi i ministrave dhe zëvendëskryeministrave të Ballkanit Perëndimor, shtojnë nga SÇE-ja, i paraprin Samitit të nesërm të liderëve, në të cilin do të marrin pjesë liderët e vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor, si dhe përfaqësuesve më të lartë të Komisionit Evropian.

Në takim, sipas paralajmërimeve, do të diskutohen prioritetet dhe hapat e ardhshëm që do të ndërmerren për realizimin e Planit për rritje në rajonin e Ballkanit Perëndimor.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky