Agjencia Zhurnal.mk.

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Durrës mbrëmjen e të martës, ku 40-vjeçari Aleks Marku, mbajti peng fëmijët në një banesë te “Shkëmbi i Kavajës” dhe ku qëlloi disa herë me kallashnikov në ajër nga dritarja.

Për kamerën e Euronews Albania, një banor i lagjes tha se 40-vjeçari kishte pak kohë që po jetonte me fëmijët në atë zonë.

Ai tha se Marku ishte i divorcuar nga gruaja dhe ishte përdorues i lëndëve narkotike. Sipas banorit të lagjes, 40-vjeçari i kishte dhunuar dhe herë të tjera fëmijët.

“Në orën 1 e gjysmë të natës, ka lënë kalamanin jashtë dhe ka gjuajtur me armë. Ka kaluar plumbi, ka shkuar te hoteli i Qemalit këtu afër. Për fat të mirë u kap nga policia. Ishte i droguar e kam parë më përpara. Punë ditësh që ka qenë këtu. Ka qenë i ndarë me nusen dhe i rrihte fëmijët, i torturonte fëmijët. Ishte agresiv, gjuajti disa herë me kallash brenda në shtëpi. E dëgjuan banorët këtu që kanë ndejt pa gjumë gjithë natës”, tha banori i lagjes.

Pas negociatave me forcat RENEA, Marku ka hedhur armën dhe është dorëzuar për t’u arrestuar më pas nga policia.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Shqipëria me mosbesimin më të lartë në rajon ndaj politikanëve, mbështetja për anëtarësimin në BE mbetet i lartë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky