Agjencia Zhurnal.mk.

Mbi 61 milionë njerëz votuan sot në Turqi

Kryetari i Këshillit të Lartë të Zgjedhjeve të Turqisë (YSK), Ahmet Yener, ka folur për procesin e zgjedhjeve lokale që ishte sot në atje.

“Procesi i votimit, në të cilin 61 milionë e 441 mijë e 882 votues kanë votuar në 207 mijë e 848 kuti votimi, ku konkurrojnë 34 parti politike, ka përfunduar pa probleme, përveç disa incidenteve të izoluara”, tha Yener.

“Proceset e numërimit dhe dokumentimit të votave kanë filluar dhe informacioni i rezultateve të kutive të votimit ka filluar të futet në sistem, me rrjedhën e të dhënave që vazhdon”, tha Yener.

Related posts

Atentat kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico dërgohet i plagosur në spital

Xh M

EEA: Ndryshimet klimatike po shndërrohen gjithnjë e më shumë kërcënim për shëndetin

Xh M

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky