Agjencia Zhurnal.mk.

Merr flakë gjatë ecjes autobusi në Durrës, shkrumbohet plotësisht

Autobusi i linjës Porto Romano -Durrës është djegur plotësisht ditën e sotme.

Mësohet se nga zjarri, që dyshohet të ketë rënë për shkak të një shkëndije elektrike, ka vetëm dëme materiale.

Fatmirësisht pasagjerët dhe shoferi kanë arritur të zbresin në kohë. Ndërsa flakët kanë përfshirë autobusin duke e djegur plotësisht.

Në video dallohet shtullunga e madhe e tymit që ka përfshirë të gjithë zonën përreth.

Rreth orës 16:10, në lagjen “Nr. 15”, Durrës, një autobuz i linjës Durrës-Porto Romano, dyshohet se si pasojë e një shkëndije elektrike në motorr, ka marrë flakë në lëvizje e sipër.

Nga zjarri i rënë në autobuz, nuk ka ansjë person të lënduar .

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë dhe shërbimet e zjarrfikëses, të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky