Agjencia Zhurnal.mk.

Mexhiti nga Likova: Gjithkujt i ka hije, por jo Komandantit të del me konceptin qytetar

Likovë, 31 mars – Në prani të qytetarëve të shumtë koalicioni Vlen sonte ka hapur shtabin në Likovë.

“Për të gjith ata që ende pyesin a do të ndodh ndryshimi, ju siguroj se ndryshimi ka ndodhur.Kur nuk ka opozitë të fortë dhe pushteti bie në gjum, një ndër defkektet më të mëdha është që ska pasur opozitë të fortë, kurse tani kemi opozitë të fuqishme dhe ajo është në kuadër të VLEN.”- tha kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti.

Ky bashkim i opozitës është bërë duke ndëgjuar zërin e popullit, zërin e qytetarit që ka kërkuar bashkimin, e me bashkim arihet faktorizimi.Njëkohësisht ne ndëgjuam dhe zotin Ahmeti që thoshte le të bashkohet opozita , le te fitojnë shqiptatët e të humb BDI,-theksoi ndër të tjera Mexhiti.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky