Agjencia Zhurnal.mk.

Misioni i OSBE-së shënon 30 vjet punë në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 7 dhjetor – Misioni i OSBE-së në Shkup këtë vit shënon 30 vjetorin e punës dhe përkushtimit të vazhdueshëm në të mirë të Maqedonisë së Veriut dhe qytetarëve të saj.

“Për të shënuar këtë moment të rëndësishëm, Misioni sot organizon një ngjarje finale, të cilën do ta hapin shefi i ri i Misionit të OSBE-së në Shkup, ambasadori Kilian Val dhe ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani, paralajmëruan nga Misioni i OSBE-së në Shkup.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky