Agjencia Zhurnal.mk.

Mister në një hotel të Shkupit: Nuk është gjetur ende djali i zhdukur tre muaj më parë!

Shkup, 8 Dhjetor – Adnan Mihtar, 29-vjeçari nga Shkupi, i cili është parë për herë të fundit në një hotel në Shkup tre muaj më parë, ende nuk është gjetur. Nuk ka asnjë shenjë prej tij dhe familja është e dëshpëruar për përgjigje. Vëllai i Adnanit, Xhani, tha për Focus se ishte i zhgënjyer me gjithë sistemin. Ai pyet se si nuk mund të dihej fati i vëllait të tij kur u pa për herë të fundit në një hotel në një zonë urbane ku ka shumë kamera sigurie.

– Nëse ai u zhduk në një pyll, në një lumë, të mos shpresojmë shumë. Por vëllai im është parë për herë të fundit në një hotel në Shkup, e pyes se çfarë ka ndodhur me kamerat përreth, pse nuk kemi informacion nëse janë kontrolluar, çfarë ka në filmime, ku ka shkuar, me kë? Herën e fundit që thirra policinë ishte dy javë më parë, për të pyetur se deri ku po shkonte kërkimi. Asgjë e re. Ne, të afërmit, e kërkojmë vetë, e pyesim kudo, çdo pistë të çon në hotel. Dhe pastaj, asgjë… Ja ku u pa për herë të fundit. Jemi shumë të zhgënjyer. Po shkruaj në rrjetet sociale, kërkoj përgjigje, por familja duhet të kërkojë apo është punë e shërbimeve kompetente? – pyet vëllai i shqetësuar.

Siç tha për “Focus” një muaj më parë, vëllai i tij më 8 shtator doli nga shtëpia dhe nuk u kthye më. Ai është parë duke hipur në një makinë në Butel. E kanë parë në kamerat e fqinjëve dhe burri me makinë është thirrur në polici për intervistim. Ai ka thënë se Adnanin e ka lënë në një hotel në Shkup. Familja shkoi në hotel ku foli me pronarin, i cili u tha se Adnani qëndroi në hotel deri më 10 shtator dhe më pas u largua.

Ai as ditën kur u zhduk nuk iu përgjigj telefonatave dhe nuk ishte aktiv në rrjetet sociale. Ai nuk kishte me vete asnjë pasaportë apo para. Ai nuk ishte i martuar dhe nuk kishte fëmijë. Familja ka denoncuar zhdukjen në polici më 16 shtator.

Fotografia dhe të dhënat e tij ende nuk janë publikuar në faqen zyrtare të Ministrisë së Punëve të Brendshme për personat e zhdukur. Kushdo që ka ndonjë informacion në lidhje me rastin, të lajmërojë policinë ose vëllain e Adnanit, Giani, në numrin e telefonit 070 922 722.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky