Agjencia Zhurnal.mk.

Mot i vranët dhe me diell, pasdite priten riga shiu

Për të enjten në Kosovë parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira. Gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes nuk përjashtohet mundësia për ndonjë reshje të izoluar në zona të caktuara.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri në 7 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale prej 17 deri në 20 gradë raporton MeteoKosova.

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme por më dominues do të jetë nga veriperëndimi, me shpejtësi prej 15-37 km/h.

Related posts

Kurti: Kosova udhëheq me rritjen e saj ekonomike në Ballkan, model i suksesit dhe transformimit

D V

Picula: Serbia dëshiron ta kompensojë humbjen e Kosovës duke rritur ndikimin e saj në vendet fqinje

D V

Kurti: Opozita duhet të bëhet gati për zgjedhje, përndryshe nëse ata janë rehat shkon mandati

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky