Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare

Shkup, 7 maj – Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi jugperëndimor. Pasdite do të ketë dukuri të izoluar të reshjeve të rrëmbyeshme dhe kushte për bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 20 deri 27 gradë Celsius. 

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë nga drejtimi jugor, temperatura minimale do të zbresë deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 27 gradë. 

Në tre ditët e ardhshme nën ndikimin e dallgëve të lagështa pjesa më e madhe e vendit do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima. Lokalisht proceset do të jenë më intensive në formë stuhie me reshje të dendura shiu dhe erë të përforcuar. Temperaturat e ditës nga e enjtja do të jenë në rënie. Në ditët e fundjavës kushtet për mot jostabil do të jenë në rënie. 

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky