Agjencia Zhurnal.mk.

Mot me vranësira të ndryshueshme me erë nga drejtimi veriperëndimor

Shkup, 15 mars  – Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -2 deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 12 deri në 19 gradë Celsius.

Në Shkup do të jetë me vranësira të ndryshueshme me periudha me diell dhe kryesisht i qetë. Temperatura minimale do të zbresë deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 17 gradë. 

 Sipas paralajmërimeve të Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike (DPHM), do të ketë një periudhë me vranësira të ndryshueshme dhe me diell. Gjatë fundjavës priten reshje të herëpashershme lokale të shiut.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky