Agjencia Zhurnal.mk.

Mourinho zbulon se cili nga ish-lojtarët e tij nuk arriti të përmbushte potencialin e tij dhe të luante për ‘skuadrat e mëdha’

Jose Mourinho zbuloi se cili nga ish-lojtarët e tij nuk arriti të përmbushte potencialin e tij, edhe pse kishte talente për të luajtur për secilën nga skuadrat e mëdha evropiane.

Trajneri portugez duroi një periudhë të pasuksesshme në krye të Tottenham Hotspur midis 2019 dhe 2021.

Dhe Mourinho tani ka rrezikuar të përfshijë zemërimin e tifozëve besnikë të Tottenhamit duke sugjeruar se një nga lojtarët e tyre po luan nën nivelin e tij.

Një nga lojtarët e paktë që mund të lulëzonte gjatë mandatit të Mourinhos në veri të Londrës ishte Son Heung-min, i cili formoi një partneritet të pamëshirshëm sulmues me Harry Kane.

Dhe Mourinho pohoi se ylli koreano-jugor mund të luante në një nivel edhe më të lartë.

“Unë nuk e shoh Son si një lojtar korean. Unë e shikoj Son si një nga lojtarët më të mirë në botë”, ka thënë fillimisht Mourinho për EA Sports FC.

“Ndoshta tifozët e Tottenhamit nuk do të jenë të kënaqur me atë që do të them, nuk është mungesë respekti. Ai mund të fitonte tituj, mund të luante për skuadrat më të mira”.

“Ai mund të luajë në Angli për Man City, për Liverpool, për Chelsean. Mund të jetë jashtë vendit, duke luajtur për një nga skuadrat më të mira”.

“Ai ka atë lëvizshmëri moderne të lojtarëve sulmues. Ai mund të luajë nga mesi, anash, mund të hyj brenda”, përfundoi portugezi.

Son ka shënuar rreth 162 gola, i pesti në historinë e klubit dhe ka bërë 83 asistime në 405 paraqitjet e tij që nga debutimi i tij nëntë vjet më parë.

Megjithatë, 31-vjeçari kurrë nuk ka fituar ndonjë trofe për ndonjë klub, pasi është afruar më së shumti në Ligën e Kampionëve më 2019 dhe Kupën e Ligës më 2021.

Është e paqartë se ku qëndron e ardhmja e tij, me kontratën e Sonit që skadon verën e ardhshme.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky