Agjencia Zhurnal.mk.

Muhamet Ameti falemenderon të gjithë ata që votuan VLEN-in në Tetovë

Tetovë, 9 maj – Kordinator i Përgjithshëm i Lëvizjes Demokratike, Muhamed Ameti ka falemenderuar të gjithë ata që kanë votuar VLEN-in në Tetovë.

“Në këtë ditë të mrekullueshme, dua të shpreh mirënjohjen time të thellë për të gjithë ata që kanë bërë të mundur rrugën tonë drejt suksesit. Çdo qytetar që votoi me bindje, e deri te secili pjesëtarë i ekipeve të VLEN që punuan palodhur për këtë moment, ju jeni themeli i suksesit tonë.

Me ndihmën tuaj, kemi shkruar një kapitull të ri në historinë tonë politike. Ndërveprimi juaj, përkushtimi dhe mbështetja juaj na kanë bërë të arrijmë më shumë se ç’kemi menduar. Kjo, nuk është vetëm një fitore për ne, por një fitore për të gjithë popullin shqiptar.

Falënderime atyre që kanë ndjekur vizionin tonë me besim dhe kanë investuar kohë dhe energji për të arritur këtë sukses. Pa përkrahjen dhe votat tuaja, kjo nuk do të ishte e mundur.

Falenderime të veçanta, për familjet e dëshmorëve, ish-ushtarëve të UÇK-ës dhe diasporës tonë.

E në veçanti falenderoj lagjen time Teteks-1 / Shkumbini për përkrahjen me fitoren e madhe me diferencë +400.

Angazhimi dhe guximi juaj janë fryma që do t’na frymëzoj të ecim përpara, për të ndërtuar një shoqëri më të mirë për të gjithë. Sot, bashkë me ju, kemi mundur të dëshmojmë se kur bashkëpunojmë, jemi të papërballueshëm.

Mirënjohja ime shkon përtej fjalëve për të gjithë ata që kanë qenë pjesë e kësaj gare.Juve ju takon një vend i veçantë në historinë tonë. Së bashku, do të vazhdojmë të ndërtojmë një të ardhme më të ndritshme për të gjithë.”, ka shkruar Muhameti

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky