Agjencia Zhurnal.mk.

Ndalohet një person në Ohër, i gjendet droga

MPB njofton se sot në ora 00:55 në Ohër, punonjësit policorë të Sektorit për Trafikim të Paligjshëm të Drogës dhe Armëve në SPB Ohër, i kanë hequr lirinë B.N (33).

Pasi është pikasur nga efektivët e policisë në automjetin e tij, atij i ka rënë një qese me lëndë pluhur të bardhë e cila është gjetur dhe konfiskuar. Më pas, me urdhër të gjykatës, në banesën e tij është bërë kontrolli, gjatë të cilit janë gjetur dhe konfiskuar një lëndë pluhuri e bardhë, një peshore digjitale me mbetje të lëndës pluhurore të bardhë dhe sende të tjera me mbetje të lëndës pluhur të bardhë.

Personi është ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngrihet.

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky