Agjencia Zhurnal.mk.

Në “Tabanoc” pritet 1 orë, ndërsa në “Bogorodicë” 30 minuta

Shkup, 8 gusht – Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur. Në VK “Tabanoc” koha e pritjes për hyrje në shtet është rreth një orë, ndërsa në VK “Bogorodicë” koha e pritjes për dalje nga shteti është prej 30 minuta deri një orë.

Në vendkalimet e tjera, nga ana e Maqedonisë së Veriut, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti, informoi LAMM.

Komunikacioni në rrugët shtetërore po zhvillohet normal, nëpër rrugë të thata.

LAMM rekomandon shpejtësi të përshtatur të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të vendosur në komunikacion dhe drejtim me kujdes me automjetet, veçanërisht në rrugët përgjatë luginave, luginave të lumenjve dhe grykave, ku ka mundësi për paraqitje të rrëshqitjes së dheut. Kjo veçanërisht ka të bëjë për akset rrugore Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky