Agjencia Zhurnal.mk.

Në terrritorin e SPB Manastir, gjatë fundjavës janë sanksionuar 354 shoferë, 251 për tejkalimin e shpejtësisë së lejuar

Shkup, 1 prill – Në terrritorin e SPB Manastir, gjatë fundjavës janë sanksionuar 354 shoferë, prej të cilëve 251 për tejkalimin e shpejtësisë së lejuar.

Siç kumtoi SPB, 13 masa janë shqiptuar për ngasjen e automjetit nën ndikimin e alkoolit, 43 për parkimin jo të rregullt të automjetit, 10 gjoba për përdorimin e telefomit celular gjatë ngasjes së automjetit…

MBP-ja njofton se kontrollimet e përforcuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë deri te të gjithë pjesëmarrësit në trafik që t’u përmbahen rregullave dhe rregulloreve të trafikut me qëllim të rritjes së sigurisë në rrugë. 

Related posts

Nëntë raportime për dhunë në familje, shumica e rasteve ndaj grave

D V

Bastisje në rrethinën e Strumicës, gjendet drogë, arrestohet shpërndarësi

D V

Ndalohet një 45-vjeçar nga Strumica, kapet me lëndë narkotike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky