Agjencia Zhurnal.mk.

Nëntë të vrarë në Ekuador nga persona të armatosur

Persona të armatosur sulmuan një grup njerëzish në qytetin bregdetar të Guayaquil të Ekuadorit duke vrarë nëntë dhe duke plagosur 10 të tjerë, tha policia.

y është incidenti i fundit në një varg sulmesh të tilla të dhunshme në vendin e Amerikës së Jugut.

Asnjë grup nuk e mori menjëherë përgjegjësinë për sulmin, raporton Associated Press.

Kjo ishte vrasja e dytë masive në pak ditë. Të premten, pesë persona që ishin rrëmbyer u vranë në provincën bregdetare të Manabit nga një bandë e armatosur. Policia tha se kishte shenja se viktimat ishin turistë të kapur gabimisht në një mosmarrëveshje lokale të trafikut të drogës. Ata nuk dhanë hollësi.

Në atë incident, një grup i armatosur kishte rrëmbyer gjithsej 11 persona. Policia tha se gjashtë të tjerët, përfshirë pesë të mitur, u shpëtuan dhe iu dorëzuan familjeve të tyre. Dy të dyshuar janë arrestuar të shtunën në mëngjes, sipas policisë.

Related posts

Atentat kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico dërgohet i plagosur në spital

Xh M

EEA: Ndryshimet klimatike po shndërrohen gjithnjë e më shumë kërcënim për shëndetin

Xh M

Më 23 maj, OKB-ja voton për rezolutën për Srebrenicën

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky