Agjencia Zhurnal.mk.

Nëse kalon tutje – 9 kundërshtarët e mundshëm të Man United në raundin e 16-të

Manchester United ka një rrugë të vështirë për në raundin e 16- të të Ligës së Kampionëve 2023/24 pasi barazoi 3-3 kundër Galatasarayt.

Është ende matematikisht e mundur që Djajtë e Kuq të kalojnë në fazën e eliminimit. Për ta bërë këtë, ata duhet të mposhtin Bayern Munichun në ndeshjen e fundit.

Ata gjithashtu duhet të shpresojnë që Galatasaray dhe Copenhagen të barazojnë në lojën e tyre.

Ndërsa është jashtëzakonisht e vështirë të parashikosh që Manchester United të kalojë fazën e grupeve, nuk mund të thuash kurrë në futboll.

Nëse e kalojnë grupin si nënkampione të Grupit A, ka deri në nëntë mundësi të ndryshme për sa i përket skuadrave me të cilat mund të përballen.

Këtu janë skuadrat me të cilat mund të përballen potencialisht në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve:

Real Madrid

Inter 

Real Sociedad

Atletico Madrid

Lazio

Borussia Dortmund

PSG

Barcelona

Porto. 

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky