Agjencia Zhurnal.mk.

“Nëse mund të lexosh këtë falëndero një mësues”, arsimtarët protestë për 1 Maj, marshojnë drejt Ministrisë së Arsimit

Teksa sot është 1 Maji, Dita Ndërkombëtare e Punës, mësuesit janë mbledhur në qendër të Tiranës, ndërsa po protestojnë.

Ata kanë nisur një marshim paqësor drejt Ministrisë së Arsimit. Siç shihet në videot e siguruara për BalkanWeb nga gazetari Osman Stafa, mësuesit kanë zgjedhur që me banderola dhe parulla të protestojnë në këtë ditë që simbolizon më shumë të drejta për punëtorët.

“Nuk ka arsim cilësor pa mësues të mirëpaguar!’, citohet në një prej mesazhe të protestuesve.

Related posts

​Ndikimi rus në Ballkan, Loshaj: Qëllimi kryesor ngadalësimi i procesit të integrimit në BE

Xh M

Ish-ministri Fatmir Mediu kërkon riekspertim për dëmin ekonomik

Xh M

Mbajti peng fëmijët dhe terrorizoi lagjen me armë, flasin fqinjët: Pinte drogë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky