Agjencia Zhurnal.mk.

Nikoloski: Nuk do të ketë ndryshime kushtetuese nën diktat bullgar dhe nuk do të ketë kurrë

Shkup, 31 mars – Aleksandar Nikoloski, nënkryetar i VMRO-së, në një intervistë në “Tema e ditës” në televizionin Sitel, ka bërë thirrje për një fitore bindëse në zgjedhjet e ardhshme në Maqedoni. Ai shprehu nevojën për një qeveri të re që do të reformojë vendin dhe do të luftojë korrupsionin.

“Që të jetë qeveria e tillë, LSDM dhe BDI duhet të shkojnë në opozitë. Ne kemi nevojë për një rezultat bindës dhe ata duhet të na japin mbështetjen e tyre. Aparteidi po u ndodh maqedonasve nga një parti politike që ka 12 deputetë dhe kontrollon gjithçka me 10 për qind deputetë. Por për ta ndryshuar këtë duhet të bashkohemi. Sa më i lartë të jetë pjesëmarrja, aq më mirë shkon për VMRO-në”, tha Nikoloski.

Në lidhje me politikën e jashtme, Nikoloski theksoi se Bullgaria duhet të marrë hapat e nevojshëm drejt bashkëpunimit me Maqedoninë, duke theksuar se Maqedonia nuk duhet të shantazhohet. Ai gjithashtu paraqiti programin e partisë së tij, duke e përqendruar te lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, si dhe në hapjen e mundësive për investime vendase dhe të huaja në vend.

Related posts

Kompletohen grupet e punës për formimin e Qeverisë, do të takohen ditët e ardhshme

Redaksia

Kërcënime në stil mafioz ndaj kryetares së Gjykatës Kushtetuese: Një Krevat dhe një thikë i futen në garazhën e shhtëpisë

I Z

Intervistë ekskluzive e ish presidentit Ilir Meta: Vullneti i qytetarëve në Shqipëri do të triumfojë siç triumfoi në Maqedoni!

I Z

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky