Agjencia Zhurnal.mk.

Një gjarpër mjaft helmues gjendet në dhomën e gjumit të një vajze shtatë vjeçare në Australi

Një gjuetar australian gjarpërinjsh ka pranuar një raportim për të larguar një gjarpër “shumë helmues” nga dhoma e gjumit të një vajze 7 vjeçare.

Në një postim në Facebook nga Sunshine Coast Snake Catchers 24/7, thuhet se Giffo është dërguar në shtëpinë e Morayfield në Australi pas raportimit për praninë e një gjarpri të zi me bark të kuq.

Së bashku me përshkrimin, është bashkangjitur edhe videoja ku shihet gjuetari teksa e kap gjarprin nga një çantë në cep të dhomës.

Giffo shpjegon se ky lloj zvarraniku ka një helm “shumë toksik” dhe potencialisht vdekjeprurës.

Bëhet e ditur se pas kapjes gjarpri është lëshuar i lirë në një zonë të shkretë.

A highly venomous snake found in a seven year old girls bedroom at Morayfield! We sent Giffo to wrangle up this snake that had curled up in a doll bag. Now he’s safely back out in the scrub. 🐍

Posted by Sunshine Coast Snake Catchers 24/7 on Tuesday, March 12, 2024

Related posts

Raporti i Komitetit Evropian kundër Torturës: Në Shutkë, Prilep dhe Shtip janë përmirëuar kushtet, në Idrizovë gjendja alarmante

I Z

Gjërat që duhet t’i keni në mendje kur e zgjidhni karrierën tuaj

D V

Shkencëtarët pranojnë se birrat e forta janë më të shëndetshme për një arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky