Agjencia Zhurnal.mk.

“Nuk do të flas për shifra, është një marrëveshje zotërinjsh”, Al-Khelaifi dëshiron që Mbappe të qëndrojë te PSG

Nasser al Khelaifi vizitoi programin Rothen s’enflamme të RMC Sport pasditen e së martës për të analizuar lajmet për PSG-në dhe gjithashtu për Kylian Mbappe, i cili përfundon kontratën e tij në qershor dhe i cili ka lëshuar edhe një herë të gjitha llojet e thashethemeve për mundësinë e tij për të shkuar në Real Madrid.

Në intervistë, radioja tregoi këto deklarata të presidentit të PSG-së:

“Shiko, nuk po fsheh asgjë, jam i sigurt që dua që Mbappe të qëndrojë, për mua ai është më i miri në botë dhe për mua klubi më i mirë sepse Kylian është Parisi, sot është qendra e projektit”, ka thënë fillimisht presidenti i PSG-së.

Rothen këmbëngul që klubi t’i japë atij gjithçka në nivel sportiv dhe Al Khelaifi përgjigjet: “Pikërisht”.

E ardhmja e Mbappes

“Është normale të pyesësh për të. Për mua ai është më i miri në botë, kam një marrëdhënie shumë të mirë me të. Jo vetëm si lojtar, por edhe si person”.

“Ai ka një marrëveshje me mua, siç ka thënë. Nuk ka negociata, por unë mendoj se “Ai është ende i ri, ai dëshiron të fitojë shumë trofe dhe shpresoj me ne””.

“Nuk dua të flas për para dhe të them sa vlen marrëveshja… Është një marrëveshje mes zotërinjve. Ata flasin shumë për Kylian, duhet ta lëmë të qetë”.

“Ka një marrëveshje por unë nuk jam do ta them se nga përbëhet, nuk është çështje parash”.

“Ka qendrën stërvitore më të mirë në botë, ka trajnerin më të mirë në botë. Çdo vit luan në Ligën e Kampionëve dhe ne jemi pothuajse gjithmonë aty, në çerekfinale, gjysmëfinale, finale… Ne jemi aty”.

“Ligue 1 ka ndryshuar shumë, është e komplikuar dhe më ndërkombëtare. Vitin e ardhshëm me formatin e ri, Liga e Kampionëve do të luhet gjithnjë e me më shumë konkurrencë”.

Çfarë keni propozuar për ta bërë atë të qëndrojë?

“Kjo është mes nesh. Nëse ka një afat? Kjo është një ndjenjë. Ka shumë ndeshje, shumë të rëndësishme, dua t’u kërkoj të gjithëve të na lënë vetëm. Unë i besoj atij, ai kurrë nuk do ta dëmtojë këtë klub. Ai është pjesë e familjes dhe unë dua ta mbrojë atë, si të gjithë”, përfundoi Al-Khelaifi.

Related posts

Në Etihad apo Emirates? Mësohet se ku do të qëndroj trofeu në ndeshjen e fundit të Ligës Premier

D V

Verë e pasigurt e Milanit – kush do të qëndrojë dhe kush do të largohet?

D V

Dominguez kundërshtar i Zeqirit për dy tituj internacional UBO e UBF

A.S.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky