Agjencia Zhurnal.mk.

“Nuk kam dashur të rri si djalë, ëndërr e kisha të bëhem vajzë”, Edona James rrëfehet mes lotësh

Edona James muajve të fundit ka qenë një nga emrat më të komentuar në media e faqet rozë.

Kjo për shkak të hyrjes në Big Brother VIP Kosova 2, ku edhe mori gjithë vëmendjen e publikut.

Ndonëse ka folur për ndërrimin e gjinisë, ajo tregoi edhe një herë nëpër sfidat që kaloi për të realizuar ëndrrën e saj.

Foto: Screenshot/Facebook

Biondja thotë se ka menduar edhe të bëjë vetëvrasje shumë herë, por që ka gjetur forcë sërish të ngrihet.

“E kam menduar vetëvrasjen shumë herë. Ka qenë opsioni se nëse isha dashur të rri si djalë, s’kish qenë për mua kjo jetë. Nuk kisha mundur t’i plotësoj këto dëshira. Kurrë nuk kisha mujt me ndejt si djalë”, u shpreh ajo.

Foto: Screenshot/Facebook

Transgjinorja nga Suhareka shtoi: “Më fal se po qaj ama sa herë të flas për rrëfimin tem qaj sepse është i rëndë”.

Ajo tutje theksoi: “Forca ime ka qenë ëndrra ime për me qenë një vajzë me trup me organe. Forca ime, me u pranu si një vajzë, jo si një djalë. Sikur shpirtin që e kam të vajzës. Për atë ëndërr kam luftuar deri në pikë të fundit”. 

Related posts

“A ke merak për bashkëshortin jashtë”, përgjigja epike e Françeskës bën banorët të ‘shpërthejnë’ në të qeshura

D V

Robert Berisha uron vajzën për ditëlindje: Sot nëntë vjet më zbukurove jetën

D V

Festivali i Filmit në Kanë: Lea Seydoux, Heidi Klum, Eva Green, Greta Gerwig dhe Meryl Streep shkëlqejnë gjatë prezantimit të filmit “Second Act”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky